„Podróż Wszechświata” wykład Brian Swimme

Brian Swimme jest wyjątkową postacią. Musiałam go poznać, bowiem jego słowa w formie cytatów dość często widniały w literaturze poświęconej Świadomej Ewolucji i Duchowości Stworzenia. Jego eseje często pojawiały się obok takich nazwisk jak Thomas Berry czy Matthew Fox- z tym pierwszym jeszcze w młodości występował na wspólnych konferencjach poświęconych Głębokiej Ekologii i Świadomej Ewolucji, które zresztą do tej pory są dostępne na YouTube.

Brian Swimme zdobył swój doktorat na wydziale matematyki Uniwersytetu w Oregon, gdzie specjalizował się w osobliwościach układów grawitacyjnych. Jest profesorem filozofii ewolucyjnej w kalifornijskim Instytucie Studiów Integralnych w San Francisco. Jego film „Podróż Kosmosu” wygrał nagrodę Emmy za najlepszy film dokumentalny w Północnej Kalifornii.

W prezentowanym filmie Brian przemawia w Talks at Google, gdzie opowiada historię ewoluującego wszechświata, w którego kontekst wpisuje całe stworzenie i człowieka. Próbuje opowiedzieć o dylematach naukowców, zastanawiających się nad powodem rozszerzania się wszechświata, aby w końcu dojść do pięknego wniosku:”Wszechświat jest dokładnie taki, jaki powinien być, byśmy my- ludzie, tu byli” i „To najmniejszy wszechświat, w którym z całą naszą złożonością mogliśmy się zmieścić.”

Zapraszam do obejrzenia wykładu. Aby włączyć polskie napisy, należy najechać myszką na dolny pasek narzędzi i zmienić English na Polish, oraz wcisnąć „CC”.

Tłumaczenie napisów: Urszula Klimko

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar

SELFSHIFTERS

Jesteśmy w czasie "pomiędzy"- w przestrzeni, gdzie stare "normalne" odeszło, a nowe "normalne" jeszcze się nie narodziło. Wizjonerzy, futurolodzy, myśliciele i duchowi nauczyciele jednogłośnie mówią o narodzinach nowego gatunku ludzkiego. Stare paradygmaty już nie działają, choć wielu uparcie próbuje je zatrzymać.

Wszystko się zmienia, a jednak w tej wielkiej planetarnej zmianie, coraz bardziej odkrywamy i uświadamiamy sobie, że jesteśmy w tym razem, że jesteśmy współzależni, jak komórki wielkiego organizmu.

Wspólnie uczestniczymy w narodzinach NOWEGO.

Znajdź nas

jesteśmy wszędzie i możemy być wszędzie :-)

Kontakt z nami